Ch.L.P.I. o.z. - Blogy

Aktuality
Aktivity občianskeho združenia
Z.O.Z.E.
Zdrojovo orientovaná zdravotnícka ekonomika
Pacientsky orientovaná medicína
Úvod O nás Ciele Upozornenia
Ch.L.P.I.
Chronické latentné perzistentné infekcie
Oznamujeme verejnosti, že občianske združenie Ch.L.P.I oficiálne zaniklo dňa 16.11.2017. ... čítať ďalej
Blogy
Mykoplazma pneumonie Ig G

Dobry den, ak sa najde v rodine u jedinca chorobna infekcia typu - mykoplazma pneumoniae typu Ig G s nadnormalnym vysledkom - je nutne, aby sa dali preventivne vysetrit aj clenovia rodiny? Dakujem.

Kaja, 08.03.2013
Komentáre a diskusia k článku. Počet príspevkov: 8
Kaja
30.04.2013 - 18:45:16
Aktualizujem svoj stav. Po dvojmesacnej liecbe mykoplazmy pneumoniae sa moj stav vyrazne zlepsil. Citim, ze o chvilu uz budem moct nastupit do prace. Aj ked v liecbe budem este pokracovat. Problemy sa stavuju byt unosne. Pred liecbou som bola fyzicky takmer nevladna. Boleli ma klby, cele svaly, zaskuby vo svaloch, tras a slabost ruk s pocitom na zvracanie, tlaky v zatylku hlavy, problem s koncentraciou a pamate, chripkove stavy, velka zimomrivost, popichavanie v krku a uzlinach, velka potom uz neunosna unava, potom aj svrbenie celeho tela a ine. Predchadzali tomu zapaly a standartne preliecenie. Po prelieceni sa moj stav zlepsil na dva mesiace a potom zase zhorsoval. Posledne dva roky som bola prevazne unavena a problemy sa pridavali a stupnovali. Posledny rok uz caste zapaly aj v makkych tkanivach. Odisla som z narocnej prace, ze sa dam \"do kopy\". Pol rok som som sa o to snazila. Nepodarilo sa. Vsade vsetky vysledky boli v poriadku. Okrem nalezu na krcnej chrbtici. Comu som prikladala vahu, ze moj problem je z toho. Po poslednom prelieceni som nastupila do novej prace. Po dvoch mesiacoch v novej praci sa problemy vystupnovali do neunosneho stavu. Teraz sa liecim a som za to vdacna, ze sa nasla pricina a ja sa zlepsujem. Obcas narazim na problem, ze moja vola je vacsia, nez mi priroda dovoluje. Som vdacna za liecbu, nakolko rodina ma potrebuje. Bolo by dobre, keby sa raz do buducna tieto potiaze s dnaym postupom liecili v liecebnach napr. vo Vysokych Tatrach a pod.
Kaja
03.04.2013 - 15:36:20
Nick Kosice: Dakujem za odpoved. Vnutorny tras ruk - volnym okom neni vidiet. Ale brnia, mravencia, nevladzu, su chabe slabe, ako keby im trebalo pomoct. Neni sila vtedy nieco pevne uchopit. Pri tomto stave zvykne byt zaroven aj pocit na zvracanie. U inych odbornikov su vsetky vysledky v norme. Antidepresiva a pod. nechcem, nakolko mam nalez plucnych chlamydii. Na webe www.chlamydie.info je viacero pacientov s rovnakymi potiazami. Prajem skore uzdravenie a nech sa to nevrati ;-).
Košice
30.03.2013 - 06:51:52
Nick Kaja: Ak si prečítate pozorne časť Upozornenia,dozviete sa,že odpoveďami na Vaše otázky,by sme porušili niekoľko bodov ako napr.č.3,č.5 :) Liečim sa štyri mesiace a zbavujem sa postupne roznych bolestí a diagnóz s ktorými sa \" nedalo roky nič robiť\" :D.To,čo opisujete je dobré z môjho laického pohľadu konzultovať aj v iných odborných ambulanciách a samozrejme skúsiť aj vyšetrenie na chlamýdie...Na liečbu reaguje každý jednotlivec individuálne,čiže ani dĺžka liečenia sa nedá jednoznačne určiť vopred.Môžu sa Vám zlepšiť,alebo vymiznúť niektoré sprievodné reakcie diagnóz,ako bolesti kĺbov.Je však prioritou na únavu aj dostatok zdravého spánku,pitný režim,zdravé stravovanie a pohyb :) Pri všetkej úcte,neviem si predstaviť,čo znamená \" vnútorný tras rúk\".Prajem pekný sviatočný víkend :)
Kaja
27.03.2013 - 11:29:53
Pre nic Kosice: Po akej dobe liecenia sa Vam zacal zlepsovat stav? Ake mate potiaze? U nas su to prevazne: Bolesti klbov, sklenene oci, pocit teploty ale nie je, obcas je kolisava a nizska teplota, svrbenie celeho tela, vnutorny tras ruk a pocit na zvracanie, nekludne nohy, stale zima, bez energie, unava a stala potreba spat, pichanie a svrbenie v krku a usiach a pod.. Najhorsia je unava a nevladnost... Dakujem....
Košice
21.03.2013 - 21:52:29
Ako pacient sa stretávam s nedôverou a občas aj pohŕdaním u lekárov v iných odborných ambulanciách.Nepomáha ani moje tvrdenie o zlepšení zdravotného stavu od začiatku liečby.. :-(
© MUDr.E. Kozma, Slovakia
11.03.2013 - 16:00:27
Tieto stránky v súčasnosti nie sú určené na konzultácie či odborné poradenstvo - bližšie http://www.chlamydieoz.sk/public/ Práve z dôvodov nedostatku adekvátnych možností diagnostiky a liečby Ch.L.P.I. bolo založené predmetné občianske združenie a tieto stránky.
Kaja
10.03.2013 - 22:32:10
Ano su priznaky. Ako postupovat? Pytat si vysetrenie krvi na mykoplazmu pneumoniae? Ak sa potvrdi infekcia typu Ch.L.P.I., na koho sa obratit? Je specialista, ku ktoremu sa mozme odporucit?
© MUDr.E. Kozma, Slovakia
10.03.2013 - 00:07:35
V prípade akéhokoľvek infekčného ochorenia treba myslieť na opatrenia v okolí, aj keď v problematike Ch.L.P.I. sa to u nás dôsledne nevykonáva. Hlavne vtedy by som odporúčal vyšetrenie blízkych, ak sú prítomné zdravotné ťažkosti u niektorého z členov rodiny.