Ch.L.P.I. o.z. - Blogy

Aktuality
Aktivity občianskeho združenia
Z.O.Z.E.
Zdrojovo orientovaná zdravotnícka ekonomika
Pacientsky orientovaná medicína
Úvod O nás Ciele Upozornenia
Ch.L.P.I.
Chronické latentné perzistentné infekcie
Oznamujeme verejnosti, že občianske združenie Ch.L.P.I oficiálne zaniklo dňa 16.11.2017. ... čítať ďalej
Blogy
Ako mi zmizli zášklby

Pekný deň všetkým. Cítim sa chorý 80% svojho života, a keďže som na tomto svete viac ako polstoročie, tak je to dosť dlho. Cítim sa zle fyzicky aj psychicky. Najprv som hľadal pomoc u lekárov a psychológov. Každý z nich sa k tomu svojim spôsobom postavil, nikto z nich ale nepomohol. Liečili, ale s nulovým efektom. Tak som ich prestal navštevovať na desiatky rokov. Stav sa mi ale zhoršil, a tak som skúsil druhý pokus. Ten ale nedopadol o nič lepšie, a tak som ich opäť prestal navštevovať. Skúšal som samoliečiteľské postupy s čiastočným, ale nie prílišným zlepšením, aj keď podstatne efektívnejším, než mi dovtedy ponúkli odborníci, u ktorých som sa liečil. Nedávno som navštívil lekára s iným prístupom, liečiacim inak, než štandartná medicína. Subjektívne nepociťujem zlepšenie zdravotného stavu, až na "vrchol ľadovca", ktorým boli tieto zášklby ( viď. video http://youtu.be/TpT-Gk7gqzw ), ktoré som mával roky, v poslednej dobe niekoľkokrát týždenne, aj denne. Po užití istého lieku, ktorý sa používa na liečbu infekcií, mi tieto zášklby zmizli, a neobjavili sa dva mesiace, ktoré odvtedy ubehli. Počas zášklbov som bol v minulosti na neurologickom oddelení monitorovaný elektroencefalografom, a bola mi urobená aj magnetická rezonancia mozgu. Bez nálezu. Nebyť obetavého lekára a jeho neštandartnej, ale vedecky podloženej metódy diagnostiky a liečby, zášklby by som mal dodnes. Za ich odstránenie ďakujem aj istej lekárke, ktorá bola ochotná s týmto lekárom spolupracovať. Mojim želaním je, aby bolo takýchto lekárov čo najviac. 

I.V., 03.04.2013
Komentáre a diskusia k článku. Počet príspevkov: 2
mifka
03.05.2013 - 20:55:25
Bola som zdrava,dobre zarabajuca zena az do chvile,ked prisiel mesiac trvajuci kasel a teploty. Preliecilo sa to atb.a zacalo ma boliet koleno. Kasel nepresiel ani dalsi mesiac a zacala som brat ine atb. Ked som sa po velkej prac.zatazi vratila zo zahranicia skolabovala som a tyzden som nevstala z postele. Tocila sa mi hlava,vracanie,teploty,bolest v obl.stit.zlazy,nemohla som jest,bolest pri srdci...po tyzdni som sa odvazila ist k lekarke a ta skonstatov.CFS-chronicky unavovy syndrom. Nastal kolotoc chodenia po lekaroch,kazdy nieco nasiel a nenasiel sa nikto,kto by sa na to pozrel celistvo.Rozobrali si ma po suciastkach a napr. ortoped mi rok liecil koleno liekmi od bolesti a obstrekmi,dalsi rok operacia,darmo som mu vravela,ze sa potkynam a noha ma neposlucha cela a navyse ta bolest koluje po tele a uz je aj v druhej nohe a bedr.klbe a chrbtici. Pridali sa artralgie,myalgie,parestezie,tetanicky syndrom,fibromyalgie a mozgova hmla. Hrozne boli zavrate a dvojite videnie a velmi vysoky krvny tlak. Ked som ziadala o lumbalnu punkciu,dostala som odpoved,ze je to nebezpecne vysetrenie. Bolo tam podozrenie na lymsku boreliozu,lebo som mala flak od kliesta. Napokon som nasla infektologicku,kt.ma zacala liecit branim atb.,ale dlhodobo. To,ze mam krute bolesti klbov je nasledok silnej neliecenej nakazy plucnymi chlamydiami,mykoplazmami,herpet.virusom a EBV. Nik z lekarov tomu nepripisoval vaznost a som prikladom toho,ze ked ma pacient bolesti asi je chory a treba hladat pricinu a nie zarabat na pacientovej chorobe. Vyhladanim podstaty ochorenia sa predide vaznejsim poskodeniam a predcasnemu ukonceniu zivota mnohych ludi. Staci pacientov vediet pocuvat a pouzivat moderne sposoby diagnostiky.
mifka
30.04.2013 - 20:41:27
Začalo sa to v r.2007 a takmer som to nezvladla. Určity pristroj mi ukazal,že mam v tele iba 10%energie a divili sa,ze ešte žijem. Dnes už viem,že za tým boli pľucne chlamýdie. Podrobnejšie napíšem nabuduce.