Ch.L.P.I. o.z. - Blogy

Aktuality
Aktivity občianskeho združenia
Z.O.Z.E.
Zdrojovo orientovaná zdravotnícka ekonomika
Pacientsky orientovaná medicína
Úvod O nás Ciele Upozornenia
Ch.L.P.I.
Chronické latentné perzistentné infekcie
Oznamujeme verejnosti, že občianske združenie Ch.L.P.I oficiálne zaniklo dňa 16.11.2017. ... čítať ďalej
Blogy
Kristina

Zaciatok zdravotných problemov datujem maj 2010. Odcestovala som na Sri lanku. Absolvovala ockovania proti zltacke A, B a brusny tyfus.  Doslo pravdepodobne k rapidnemu oslabeniu imunity. Na Sri lanke dostala teplotu. U mna nezvycajne po 15 rokoch. Dostala som antibiotika, potiaze prejavom chripkovy stav odozneli. Po prilete navsteva obvodneho lekara a preventivna prehliadka. Pozitivna chlamydia akutna infekcia. Podla telefonickeho rozhovoru vysledky u obvodneho lekara vsetko v poriadku . Vysledky lekar necital,alebo alebo vysledky podcenil. Vysledky najdene v zdravotne karte po 10 mesiacov. Po dvoch mesiacoch som chytila dvoch kliestov.Zacalo mesacne zhorsovanie symptomov. Najprv potravinove alergie. Pridalo sa dusenie s pocitom cudzieho telesa v krku,zavrate, problemy so zaludkom, trpnutie ruk, neurologicke symptomy, pichanie v hlave, strata koncentracie,strata kratkodobej pamati a nastup chronickej unavy.  Po 11 mesiacov  u obvodneho lekara  pozitivita na chlamydie, mykoplazmu pneumonie,chlamydia trachomatis. Druhy test na boreliozu western blod pozitivny plus imunodeficit. Zaciatok liecby u OL potom pokracovanie v zahranici.Nastup silnych herxheimerovych reakcií. Trasenie ruk, problemy s chodzou. Postupne pomale zlepsovanie s velkymi vykyvmi. Na liecbe 18 mesiacov. Vymiznutie cca 80% symptomov symptomov. Ostali chvilove bolesti klbov ,mierne neurologicke symptomy a ciastocna unava.Pred zaciatkom liecby som mala nula dni z mesiaca ok, teraz ich je asi dvadsat z mesiaca. Pocas celej liecby som pracovala s vynimkou dvoch mesiacov na PN. Posledny rok som lyzovala a zvladla tury. Verim,ze tento boj dobujem do konca a posledne zlepsenia na seba nenechaju dlho cakat.Som vdacna internetu a lekarovi,ktorý mi poskytol liecbu a pocas celej doby mi bol velkou podporou a tiez inym pacientom, ktori mi pomahali a zdielali informacie o liecbe. 

POUI, 05.11.2013
Komentáre a diskusia k článku. Počet príspevkov: 4
katkam
12.08.2014 - 20:56:14
V apríli 2013 mi diagnostikovali chlamýdiu pneumoniae. Po troch týždňoch liečby ATB som sa cítila dobre a po PN som nastúpila do práce. Na jeseň som už pociťovala únavu, ktorá sa v zimnom období výrazne zvyšovala. Venovala som sa naďalej práci. Koncom februára 2014 som už so značným zdravotným problémom navštívila OL, ktorá mi po odobratí séra oznámila opäť pozitívnu chlamýdiu pneumoniae. Po dvoch baleniach ATB som sa cítila stále zle, preto som sa rozhodla pre Kliniku infektológie na Kramároch v BA. Po liečbe na Klinike som sa začala cítiť lepšie, to som však v tom čase na základe výsledkov od imunológa dostávala injekcie Immodin leukocyty, ktoré beriem dodnes. Lekári na Kramároch ma utvrdili, že po vybratí nimi daných ATB už chlamýdiu nemám. Uverila som. Dnes už viem že sa mýlili, že to nie tak ako som si prečítala v odpovedi MZ SR. Od t.č. mám už druhú recidívu. Po mojich skúsenostiach s odbornými lekármi v Bratislave môžem povedať, že mnohí z nich nepoznajú dostatočne príznaky chlamýdie. Dnes som od 10.7.2014 opäť na ATB a stále sa cítim zle. Stačí stres alebo alebo fyzická záťaž a som tam kde som byť nechcela. O symtómoch ani nehovorím. Podotýkam, že už v minulých rokoch som bola liečená pre výrazný buňkový imunodeficit, čo liečba ATB len zhoršuje. Je vôbec v našom štáte fundovaný lekár ktorý by mi vedel pomôcť tak ako sa píše v odpovedi MZ SR pre toto Občianske združenie ? Som odhodlaná bojovať, pretože v mojom veku inú možnosť nemám.
rafsza
26.11.2013 - 16:53:02
Prečítal som si reakcie MZ SR na aktivity tohto občianskeho združenia a musím sa priznať, že mňa ako pacienta s diagnostikovanou mykoplazmou len zarmútili a utvrdili v mojom presvedčení, že v našom zdravotníctve nejde o pacienta. Za prvé, vo vyspelých štátoch, kde je prioritná snaha o „kontinuálne zlepšovanie“ čohokoľvek, sa správne orgány zdvorilo poďakujú za každý podnet a nesnažia sa ho odložiť do zásuvky pod akoukoľvek zámienkou. Za druhé, zistenie mykoplazmy by nemalo byť ponechané náhode, ale programovej snahe zasvätených zdravotníckych zariadení, aby pacienta vôbec mohli začať liečiť. V mojom prípade mi nepomohla ani jedna každoročná preventívna prehliadka, ani krčno-pľúcne oddelenie, ani imuno-alergiologické zariadenie, kde mi 2 roky zbytočne predpisovali antihistaminiká, ale len a len náhoda - zmena všeobecného lekára. Až MUDr. Kozma, ktorý sa v rámci tohto občianskeho združenia zaoberá mykoplazmou ju dokázal po toľkých rokoch mojej mizérie odhaliť.
POUI
20.11.2013 - 20:35:57
ahoj KJ,u nas je mozne liecit akutne stadium boreliozy,ale kedze ja som uz mala po roku chronicke tak aj moja OL a imunologicka priznala,ze to liecit nevieme a mam vyhladat sukromneho lekara, ktory ma bude liecit mimo poistovne.Aj od OL som dostala liecbu,ale uznala ,ze potrebujem kvoli uz znacnemu imunodeficitu dlhsiu liecbu. Dovod neliecby: preposielanie z oddelenia na ine oddelenia. chyba OL neliecena chlamydia,nekomplexnost citat vysledky z viacerych oddeleni,preposlanie na oddel.imunologie. Po roku zisteny imunodeficit a preto pravdepodobne negativny test Elisa(zaklany test na boreliozu), ale oddelene robeny citlivejsi test Western blot potvrzdzujuci boreliozu po roku! Pocas roka som bola liecena na candidu, alergiu, problemy so zaludkom. Vsetky uvedene symptomy boli len nasledkom boreliozy a nie samotnym problemom.
KJ
19.11.2013 - 20:47:33
Citam, ze pomoc v liecbe sa nasla v zahranici. Bolo to nutne? Alebo u nas neni adekvatna liecba v nasich statnych zariadeniach?